Ζητείται αντίδοτο!

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις του και πέταξε άλλους δύο βαθμούς, αφού, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα τη Κέρκυρας. Οι “Πράσινοι” έμειναν στο 1-1 στο “Νησί των Φαιάκων” και αγνοούν τη νίκη σε εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος από τις 11 Δεκεμβρίου. Το γκολ του Παναθηναϊκού σημείωσε ο Μάρκους Μπεργκ στο 22ο λεπτό, ενώ για τους γηπεδούχος ισοφάρισε ο Επστάιν στο 29’ της αναμέτρησης.

Προβάδισμα μόνο για λίγα λεπτά

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό του αγώνα, με ένα πολύ όμορφο γκολ του Μάρκους Μπεργκ, μετά από μπαλιά του Βιγιαφάνιες. Παρόλα αυτά, οι “Πράσινοι” δέχτηκαν την ισοφάριση πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί. Συγκεκριμένα, ο Επστάιν πέρασε εύκολα τον Μαρινάκη και νίκησε τον Βλαχοδήμο φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρίνος Ουζουνίδης θέλησε να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του και πέρασε στον αγώνα τον Σεμπάστιαν Λέτο, αλλά αυτός αποχώρησε τραυματίας λίγα λεπτά αργότερα. Αξίζει να σημειωθεί πως τραυματίας είχε αποχωρήσει και ο Χουλτ στο 33ο λεπτό του αγώνα.

Μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή οι φάσεις ήταν λιγοστές και τελικά το 1-1 δεν άλλαξε.

Μαρίνος Ουζουνίδης: “Πρέπει να αλλάξουμε πολλά”

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης αναφέρθηκε στις δηλώσεις του για την ανάγκη που έχει η ομάδα του να αλλάξει πολλά πράγματα. Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ανέφερε πως φανερώνουν πολλά οι δύο μόλις νίκες σε εννέα εκτός έδρας ματς και οι ποδοσφαιριστές θα πρέπει να βρουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και να πιστέψουν στις δυνατότητές τους.

Συνεχίζεται η… κατάρα των τραυματισμών

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης έχει να διαχειριστεί πολλές απουσίες ποδοσφαιριστών που έχουν υποχρεώσεις με τις Εθνικές τους ομάδες και εκτός αυτού θα πρέπει να αντιμετωπίσει και τα πολλά προβλήματα τραυματισμών. Τελευταία… θύματα ήταν ο Λέτο και ο Χουλτ, οι οποίοι αποχώρησαν τραυματίες από τον αγώνα με την Κέρκυρα.

Μετά την εξέταση του ιατρικού τιμ της ομάδας, έγινε γνωστό πως ο Λέτο υπέστη θλάση στον δικέφαλο και θα απουσιάσει για περίπου δύο εβδομάδες από τις επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας. Παρόμοια η κατάσταση και του Χουλτ, καθώς ο Σουηδός μπακ υπέστη θλάση στον προσαγωγό και θα μείνει επίσης εκτός δράσης για περίπου 15 ημέρες.

Συνεχίζει τις υποχρεώσεις του με αντίπαλο τον Λεβαδειακό

Το επόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος για τον Παναθηναϊκό είναι με τον Λεβαδειακό στο γήπεδο “Απόστολος Νικολαΐδης”. Στον αγώνα αυτόν στοίχημα πως δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πέραν της νίκης, αφού σε αντίθετη περίπτωση το “Τριφύλλι” θα μπει σε μεγάλες περιπέτειες όσον αφορά την είσοδό του στην πεντάδα της βαθμολογίας. Ο αγώνας με τον Λεβαδειακό θα διεξαχθεί την Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017, στις 15:00.

Η διάθεση των εισιτηρίων για τον αγώνα με τον Λεβαδειακό ξεκίνησε την Τρίτη, 24 Ιανουαρίου 2017, και όλοι οι φίλοι της ομάδας μπορούν να προμηθευτούν τα εισιτήριά τους και από τα εκδοτήρια του γηπέδου.