Ισοπαλία για τον Παναθηναϊκό στο πρώτο παιχνίδι των play offs

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι των play offs, αφού ήρθε ισόπαλος με τον Πανιώνιο με σκορ 1-1. Οι “Πράσινοι” αγωνίστηκαν με δέκα ποδοσφαιριστές από το 12ο λεπτό της συνάντησης, λόγω της αποβολής του Ζέκα με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο παιχνίδι της Νέας Σμύρνης, παρά το γεγονός πως έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Συγκεκριμένα, στο 38ο λεπτό ο Μάρκους Μπεργκ έκανε το 0-1 με σουτ εκτός περιοχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος θα στοιχημάτιζε κανείς ότι ήταν καλύτερος, έτσι έφτασε στην ισοφάριση με τον Μασούρα στο 56΄, ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες για να κάνει την ολική ανατροπή. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λέτο έχασε σπουδαία ευκαιρία για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του και έτσι ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.

Με τον ένα βαθμό ο Παναθηναϊκός έφτασε τους δύο στην ειδική βαθμολογία και πλέον είναι ισόβαθμος με τον ΠΑΟΚ στη δεύτερη θέση της κατάταξης.